Najdete nás taky tady...

Na pořadu dne...

Re: Re: Re: Re: VF 2016 lipany

Myslím si, že jako manželka taky můžu něco napsat.
Létání si nechejte na jaro, také bych si ráda užila manžela doma, ne jenom v dílně a myslím si, že název Východní fronta je od toho, aby byly závody v klidu doma na východě :-)

Stuhy

Ahoj piloti,
jak to bude tedy se stuhama? Nás je moc tak ať vím, jestli už máme řezat:-))
Děkuji

Re: Stuhy

no počasí je lepší na sobotu ale i neděle by šla.Přijedu sám nebo s Ondrou
Vlada Coubal

Re: Stuhy

Ahoj všem, od posledně nám zbylo půl balíku stuh. Možná Helmík dodá pár nových. Tak dolétáme staré. A pak když budou prubnem nové.

Re: Stuhy

Tak jsem se snažil spočítat stuhy. U 20-té jsem to vzdal. Odhadem jich máme 80. Nevím kolik dojede pilotů(páč se nehlásí) tak to vychází pro 10 pilotů na 10 bojů.

Lidl Pásová bruska 105 W

Přiští tyden je v akci super bruska na EPP

Re: Lidl Pásová bruska 105 W

Posli prosim odkaz. Dekuji.

Re: Re: Lidl Pásová bruska 105 W

Uz jsem ji nasel diky za tip.

Re: Lidl Pásová bruska 105 W

No tak jsem šel koupit do lidlu buchty a stálo me to 800 kč . Ale ta bruska je fajn dám si ji pod stromeček
Pavle to lepidlo už vydrží do soboty.

Zavody prosinec

Je tady návrh, pokud bude počasí začátkem prosince dát ještě jeden ,ale už opravdu poslední závod. Akorát si budete muset dovézt svoje stuhy .

Re: Zavody prosinec

8.12.2015 jedeme :-)

Re: Re: Zavody prosinec

V úterý 8.12 bude asi většina v práci. Navrhuji neděli 6.12.
K těm pravidlům ohledně započítávání bodů. Mluvili jsme o tom se Zbekem. Vyšlo nám nejlepší řešení:
Zapisovat každý bojový let. I když bude mizerný.
Z těch 10 nebo 11 bojů započítat 6 nebo 7 nejlepších bojů.
Samozřejmě pak může létat dál (třeba i 15 bojů) ale započítávat se budou jen těch prvních 10 nebo 11 bojů do hodností, a 6 až 7 nejlepších bojů do pořadí. Aby si mohl každý zalétat podle libosti, lety nad 10 nebo 11 bojů budou považovány jako tréninkové.
Každý bude dělat rozhodčího. Před bojovou operací bude tabulka se jmény s rozhodčíma na každý bojový let. A bude povinost rozhodčího podepsat log po ukončení boje.

Re: Re: Re: Zavody prosinec

Ja jsem pro tyto upravy. A k terminu ano nedele musel jsem se překliknout. ☺

Re: Re: Re: Zavody prosinec

Taky sem pro, na poslední východní frontě sem měl samy kill tudis spoustu nulových letu které sem si nepsal a jen proto že se mi povedlo 5 dobrých sem byl 3. A to mi přijde nefer..

Re: Re: Re: Zavody prosinec

Nový styl bodování se mi líbí :)) Dám dokupy letadla a už se těším na ukončení sezony :))

výsledky

Kde najdu výsledky z poslední akce?

Re: výsledky

Robert je zpracovává na cestě, je ještě v zahraničí. Určitě se bude snažit je dát na web co nejdřív :-)

je to DOBRÝ JAK TO JE

Povinné pořadí rozhodčích určitě ano.
Ostatní je dokonalé .Započítaných 5 bojů je maximum pro létání bez agrese a stresu.Když odlétáš honě bojů máš větší šanci na ty šťastnější ale dobrý pilot vytěží maximum i z 10 bojů a ještě se může vyhnout kolizi jako jsem se přistihl já že instinktivně uhnu než bych zlikvidoval nevinného soupeře.Neberu to jako šampionát ale jako úžasnou příležitost zlepšit pilotáž a otestovat stroj a naprosto úžasné polétání.Bez rozhodčích je to stejně na cti konkrétních pilotů ale na tu bych svoje boty nevsadil.Také započtením více bojů stresujeme piloty kteří mají jen dvě letadla a jednu nabíječku.Chceme to? Vlada Coubal

Re: je to DOBRÝ JAK TO JE

Na cti byla a je vychodni fronta založena a budovana. A tak jak v poctivost pilotu veri zakladatele tak verim v ni i ja☺

Re: Re: je to DOBRÝ JAK TO JE

Pilot podezřelý z nepoctivosti bude na místě zastřelen. On sice tenhle odstavec vypadl z pravidel, to ale nic nemění na skutečnosti, že bude aplikován...

Re: Re: Re: je to DOBRÝ JAK TO JE

Ještě jsem čekal polemiku kolem 5 bojů a to zatím nevidím ahojky Vlada

Re: Re: Re: Re: je to DOBRÝ JAK TO JE

Za mě bych klidně nechal těch 5 letů z důvodu větší pohody a klidu. Z 10letů počítat seky do povýšení. Pilot si sám rozhodne zdali si let zapíše do těchto 10 počítaných letů ale hned po letu a rozhodčí se mu na log podepíše buď do kolonky letu započítaného i letu nezapočítaného u kterého bude jen kolonka, že se ten let uskutečnil. Doladit rozhodčí aby se toho ujal každý z nás. Rozhodčího zvýraznit třeba výstražnou vestou. A možná bych udělal startovací čáru. A každý si vezme na start i log, aby se to nezdržovalo a hned po letu vypsalo a podepsalo, aby mohli jít hned na start další. Ať se zvládne i 5 heatů za hodinu - když nás bude 30 tak ať si zalítáme:-) V každém případě jsou toto už jen malé detaily. To hlavní je, že Východní fronata odstartovala a je skvělá.
ČEST ZAKLADATELŮM ROBERTOVI, ZBEKOVI a IVOŠOVI.
Mít po ruce dělo, nechal bych vám vypálit slavnostní salvu:-))))))))

FOTO

Naprosto super fotky:-))))

hodnocení

Já bych měl návrh na hodnocení:
Byl jsem teď na krásném pátém místě ale hlavně proto, že jsem měl jeden povedený start s 11 body a pak další průměr ale více podprůměr. Myslím si, že kdyby se to počítalo z třeba 10 kol tak by to bylo spravedlivější. Vím, že teď navrhuji něco co mě spíše ublíží ale i tam mi to přijde takový férovější.

jen návrh:-)

Re: hodnocení

mužem to zvednout na šest kol . 10 kol je hodně a nemusí to všichni odlétat.

Re: hodnocení

Já bych hodnotil 3 nejlepší a 2 nejhorší boje. Výtěz by měl podávat stabilní výkon. Radek skoro vždy vyhrál, ale má dost špatných letů a pak se mu podaří pár dobrých bojů a vyhraje. Určitě by tento systém byl zajímavější a pilota by to nutilo bojovat v každém letu. Až dám na web výsledky ze všech letů, může si každý podívat, jak by to zamíchalo pořadím. A opravdu by vyhrál ten kdo má stabilní výsledky a bylo by to napínavé až do konce.

Re: Re: hodnocení

Nejhorší boje je těžko hodnotit, ani já si nepíši boj pokud jdu k zemi hned po startu. Pokud někdo neodlítá 10 kol má smůlu. Neodlítaný kola bych počítal za 0 bodů. Součet deseti nejlepších kol ty piloty co budou lítat pořád průměrně pozvedne a ty co se jim náhodou podaří pár dobrých letů a zbytek letů podprůměr poctivě posune v hodnocení níže. A přidal bych kolonky na lety, pan Coubal chce příště udělat i třeba 20 heatů tak ať to máme kam psát:-))

Re: Re: Re: hodnocení

Tak se budou muset psát i ty neúspěšné lety. O bodů za neodlítané boje bych nedával. Třeba já mám pořád fofr a odlítám tak 6 bojů a dělám tak 4× až 5 × rozhodčího. A špatných bojů mám málo. Letos jsem jen jednou šel dolů pod jednu minutu. A tento systém by opravdu nutil piloty přemíšlet a mít strategii na každý let, a né já to rysknu do chumlu, šak budu mít víc letů a tento se nebude počítat. Už teď má někdo víc bojů než je 11 v tabulce. A počítají se jen těch 11 do povíšení atd. Měl by v tom být trochu řád, aby někdo kdo dělá hodněkrát rozhodčího nebyl na tom špatněji než ten co pořád lítá a pak se mu z těch 13 letů podaří 5 dobrých a vyhraje ale má tam i dost mizerných. Proto by měl vyhrávat ten co má stabilní výsledky.

Re: Re: Re: Re: hodnocení

Když se lítá na závodech EPA tak se počítají všechny lety. I ty špatný. Tak by jsme měli počítat na Východní i ty špatný. A začnou se psát povině i ty špatné boje, protože se do povyšování počítají body jen z prvních 11 bojů. Někteří stihnou odlétat za závod 11 bojů a to si ještě nepíšou ty špatný.

Re: Re: Re: Re: Re: hodnocení

já navrhuji součet tří nejlepších a tří nejhorších letů z deseti celkových. Psát poctivě všech prvních 10letů a pak si už může lítat jen tak pro sebe, nebo pro seky do povyšení. To je na další diskuzi. Nějak to usnadnit proto 3+3 z deseti letů. Jo a hlavně nějak přimět střídání rozhodčích. Já sám ho dělal jen jednou max dvakrát ale určitě ne 6x. Když Robert málo létá není pak koho sekat:-)))) Je potřeba hned ze startu nastolit jednoduchá pravidla a dodržovat je.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: hodnocení

1.udělejme prezenční listinu a každý bude jednou rozhodčí odškrtne si to
2.počítejme do výsledku 7 nejlepších , necpěte tam nejhorší
3, do povyšování dejme 10 nejlepších

Re: Re: Re: Re: Re: hodnocení

Všechny bych nepočítal, to pak někdo odlítá 20 a ten co dá 6 nemá šanci na bednu ani omylem. V EPĚ počítáš i ty špatný, protože mají všichni stejný počet letů, to tady nemáš... Když počítat včechny lety, tak pak jedině počítat průměr na kolo, ale to už se komplikuje vyhodnocování...

Re: Re: Re: hodnocení

Viděl bych to podobně jako Zbek, jen bych trošku ubral počtů...
1.udělejme prezenční listinu a každý bude jednou rozhodčí odškrtne si to - určitě ano Rozhodčí by si vždycky organizovali svoje kolo, jelo by se prostě podle seznamu shora dolů, po letu podepíše rozhodčí logy svých pilotů, odškrtne se v seznamu a předá stopky dalšímu na řadě... atd
2.počítejme do výsledku 7 nejlepších , necpěte tam nejhorší - do výsledků bych započítal jen 5 nejlepších právě proto, aby se do pořadí trochu promítlo i štěstí, stejně 5 z 10i už není úplně náhoda ... a odlítat 5 slušných kol není úplně sranda, když tě někdo trefí. Když nedolítáš, a u 7 se to lehce stane, tak hodně ztratíš. To by nutilo vozit víc letadel :( Ale i Robert když se musí starat o organizaci tak tam tolik letů nedá...
3, do povyšování dejme 10 nejlepších - dal bych na log jen 10 řádků, ty by se započítávaly do povyšování a každý by mohl taktizovat, jestli si let zapíše nebo zkusí další dát líp, jen rozhodčí by to hned po letu (dokud jsou rozhodčí, než to předají dál) museli parafovat...

Re: Re: Re: Re: hodnocení

Jee kdo má moje stopky ? Ten třetí bod je dobrej od Ivoše.

Re: Re: Re: Re: hodnocení

To zni velice dobre. Snad jen bych dal rozhodcimu vystraznou vestu pro lepsi prehlednost a obohatil bych logy o kolonky letu,ktere si pilot nebude chctit zapsat do tech deseti bodovanych letu jen pro informaci kolik kdo uskutecnil skutecnych letu. Vcetne podpisu rozhodcich. Moznos dalsi oceneni za nejvice letu v sezone.

Přidat nový příspěvek